Auktion pågår nu, 341 st utrop

Träffar: 4510   « Föregående 1 2 3 [4] 5 6 ... 226 Nästa »

Figurin i brons på sockel ...

Fat, "Varieté", Lisa Larson, Gustavsberg, i produktion 1956-1962, stengods, stämpelmärkt (otydlig), höjd 3, diameter 19cm

Fat, "Varieté", Lisa Larso...

Vas, Göte Augustsson (1917-2004), Ruda Glasbruk, blå glasmassa, höjd 22cm, invändig smuts

Vas, Göte Augustsson (1917...

3 Dricksglas / Highballglas, "Mine", varav ett metallicgrönt, Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda, märkta UHV i botten, höjd 10,5cm Skickas med paket.

4 Dricksglas / Highballglas, "Mine", Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda, märkta UHV i botten, höjd 10,5cm Skickas med paket.

2 Ljusstakar, mässing, Hans-Agne Jakobsson, Markaryd, modellnummer L125, repor, höjd 4,2cm

2 Ljusstakar, mässing, Han...

Skulptur, design Bodrul Khalique för IKEA, svartpatinerad metall, etikettmärkt, höjd 43cm, smärre slitage

Skulptur, design Bodrul Khalique för IKEA, svartpatinerad metall, omärkt, höjd 25cm, smärre slitage

Skulptur, design Bodrul Khalique för IKEA, svartpatinerad metall, etikettmärkt, höjd 32cm, smärre slitage

Skulptur, design Bodrul Khalique för IKEA, svartpatinerad metall, etikettmärkt, höjd 29cm, smärre slitage

Skulptur/speldosa, Katt på...

Skulptur "Lyftet", Henry Gustafsson, sten och tenn, signerad, höjd 9cm

Herrur Certina Certidate 14K Ø34mm, boett nr 852.3363.65, manuell uppdragning, datum, plexiglas, orginalband samt spänne, visst slitage, 34,3g (bruttovikt) ca 1960/70-tal med originalask

Vas, "Eklöv", Gunnar Nylund, Rörstrand 1950-60-tal, chamotterat stengods, höjd 11, längd 15cm

Vas, "Eklöv", Gunnar Nylun...

Dosa, Lars Holmström Arvika, dekor av hjärtan i relief, höjd 3,5, diameter 8,5cm

Dosa, Lars Holmström Arvik...